Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 04 Οκτωβρίου 2010

Στην περιοχή ευθύνης της Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας, ανήκουν οι Σχολικές Μονάδες των Δήμων:

1. Ψυχικού, Φιλοθέης, Παπάγου, Χαλανδρίου, Βριλησσίων και Πεντέλης (υπάγονταν στο πρώην 1ο Γραφείο Π.Ε. Β΄Αθήνας).
  2. Αμαρουσίου, Πεύκης, Μελισσίων, Κηφισιάς, Νέας Ερυθραίας και Εκάλης (υπάγονταν στο πρώην 2ο Γραφείο Π.Ε. Β΄ Αθήνας).
  3. Μεταμόρφωσης, Νέας Ιωνίας, Νέου Ηρακλείου και Λυκόβρυσης (υπάγονταν στο πρώην 3ο Γραφείο Π.Ε. Β΄Αθήνας).
  4. Αγίας Παρασκευής και Χολαργού (υπάγονται κατευθείαν στη Διεύθυνση Π.Ε. Β΄ Αθήνας, πριν την κατάργηση των Γραφείων Εκπαίδευσης).

Μπορείτε να αναζητήσετε την τοποθεσία συγκεκριμένων σχολικών μονάδων, μέσω των συνδέσμων:

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄Αθήνας εδρεύει στo Μαρούσι Αττικής, στη Λεωφόρο Κηφισίας 18 (2ος Όροφος), Τ.Κ. 15125.

Για να μεταβείτε στη Διεύθυνση, συμβουλευτείτε τον ακόλουθο χάρτη...

ΧΑΡΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΑΒΕΙΤΕ ΣΤΗ Δ/ΝΣΗ Π.Ε. Β΄ΑΘΗΝΑΣ