Συμμετοχή Σχολείων στο Εθνικό Θεματικό Δίκτυο ΠΕ «Κάστρο: Ο τόπος το ορίζει και ο άνθρωπος το χτίζει»

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 16 Φεβρουαρίου 2011

Το ΚΠΕ Μολάων ως συντονιστικό ΚΠΕ του Εθνικού Θεματικού Δικτύου «Κάστρο: Ο τόπος το ορίζει και ο άνθρωπος το χτίζει» διοργανώνει επιμορφωτικό σεμινάριο για τους εκπαιδευτικούς τα σχολεία των οποίων συμμετέχουν στο δίκτυο. Στο σεμινάριο μπορούν να συμμετέχουν οι εκπαιδευτικοί οι οποίοι έχουν ως κύριο θέμα τα κάστρα ή ως υποθέμα σε ένα ευρύτερο θέμα. Τα σχολεία που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στο δίκτυο θα πρέπει να στείλουν την αίτησή τους στον, στην Υπεύθυνο ΠΕ της αρμόδιας Διεύθυνσης Εκπαίδευσης του νομού τους με κοινοποίηση στο ΚΠΕ Μολάων ως τις 25 Φεβρουαρίου (τελευταία προθεσμία). Διαβάστε σχετικά και κατεβάστε την αίτηση συμμετοχής...