6ο Έτος Επιμορφωτικών Σεμιναρίων για εκπαιδευτικούς και γονείς "Ψυχο-...παδία"

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 19 Δεκεμβρίου 2011
Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών Σχολικής Ψυχολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με τον Κλάδο Σχολικής Ψυχολογίας της Ελληνικής Ψυχολογικής Εταιρείας (ΕΛ.Ψ.Ε.) σας προσκαλούν στο 6ο Έτος Επιμορφωτικών Σεμιναρίων για εκπαιδευτικούς και γονείς ?Ψυχο-...παιδία? Θέματα ανάπτυξης και προσαρμογής των παιδιών στην οικογένεια και στο σχολείο. Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί κατά το διάστημα από 11 Ιανουαρίου έως 13 Ιουνίου 2012 στο Νέο Αμφιθέατρο στο Κεντρικό Κτίριο του Πανεπιστημίου Αθηνών στα Προπύλαια. Ενημερωθείτε αναλυτικά από τη συνημμένη πρόσκληση-πρόγραμμα .