Μεταθέσεις Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) και Ειδικού Βοηθητικού (Ε.Β.Π.) για το Σχολ. Έτος 2012-2013

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 08 Μαρτίου 2012

Ενόψει των μεταθέσεων του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) και του Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ) των Σχολικών Μονάδων Ειδικής Αγωγής (ΣΜΕΑΕ) και των Κέντρων Διαφοροδιάγνωσης, Διάγνωσης και Υποστήριξης (ΚΕΔΔΥ) για το σχολ. έτος 2012-13, σας γνωρίζουμε τις προϋποθέσεις και τη διαδικασία διενέργειας των μεταθέσεων αυτών και σας ενημερώνουμε ότι οι αιτήσεις υποβάλλονται έως 30/3/2012 στις Δ/νσεις Π.Ε. και Δ.Ε. στην αρμοδιότητα των οποίων υπάγονται τα σχολεία στα οποία τα μέλη του ΕΕΠ και του ΕΒΠ ανήκουν οργανικά και στα ΚΕΔΔΥ στα οποία τα μέλη του ΕΕΠ ανήκουν οργανικά.

Συνημμένα:

Εγκύκλιος υπ' αριθμ. πρωτ. 24379/Γ6/07-03-2012 της Δ/νσης Ειδ. Αγωγής του ΥΠΕΠΘ