Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος Υποψήφιων Εκπαιδευτικών Π/θμιας Εκπ/σης για Ένταξη στους Πίνακες Αναπληρωτών και Ωρομισθίων Εκπ/κών και στους Πίνακες Διορισμών Σχ. Έτους 2012-2013

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημιουργήθηκε : Κυριακή, 15 Ιουλίου 2012 Δημοσιεύθηκε : Κυριακή, 15 Ιουλίου 2012

Σύμφωνα με την επισυναπτόμενη Εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α. με αρ. πρωτ. 80430/Δ1/13-7-2012 , καλούνται οι εκπαιδευτικοί κλάδων ΠΕ 60 Νηπιαγωγών και ΠΕ70 Δασκάλων που:

α) έχουν προυπηρεσία αναπληρωτή ή ωρομίσθιου εκπαιδευτικού μέχρι 30/6/2010,

β) έχουν μόρια πάνω από τη βαθμολογική βάση από τον τελευταίο ή/και τον προτελευταίο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ,

γ) επιθυμούν να εγγραφούν στο συμπληρωματικό πίνακα με μηδενικά μόρια βάσει της ημεροχρονολογίας κτήσης και του βαθμού του πτυχίου τους,

να υποβάλουν αίτηση για ένταξη:

α) στους πίνακες αναπληρωτών εκπαιδευτικών σχολ. έτους 2012-13

β) στους πίνακες διορισμών σχολ. έτους 2012-2013

Οι αιτήσεις μπορούν να υποβληθούν σε οποιαδήποτε Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Όσον αφορά τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας διευκρινίζεται ότι:

1. Η κατάθεση των αιτήσεων θα πραγματοποιηθεί από  16/7/2012 έως 27/7/2012 και ώρες 10.00-14.00.
  2. Οι αιτήσεις μπορούν να κατατεθούν αυτοπροσώπως ή με νόμιμα εξουσιοδοτημένο πρόσωπο στην έδρα της Διεύθυνσης, Μεσογείων 448, Αγ. Παρασκευή, 3ος όροφος.

Η αίτηση, συμπληρωμένη και συνοδευόμενη από τα απαραίτητα δικαιολογητικά, θα κατατίθεται στους υπεύθυνους καταχωρηστές, ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στην έδρα της Διεύθυνσης, Ταχ. Δ/νση: Μεσογείων 448, Αγ. Παρασκευή, 3ος όροφος, και θα παραλαμβάνεται αποδεικτικός αριθμός πρωτοκόλλου.

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί θα ενημερώνονται άμεσα για την πορεία καταχώρησης της αίτησής τους και τον τρόπο παραλαβής καταχωρισμένου αντιγράφου, στο προσωπικό τους email και στον αριθμό κινητού τηλεφώνου που θα δηλώσουν. Η παραλαβή του καταχωρισμένου αντιγράφου θα γίνεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ από το Παράρτημα της Διεύθυνσης, Ταχ. Δ/νση: Δήμητρος 8, Μαρούσι, 3ος όροφος και σε διάστημα μιας ημέρας.

Επισημαίνεται ότι:

1. Κάθε αίτηση θα πρέπει, για να καταχωριστεί στο Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα Διαχείρισης Προσωπικού, να συνοδεύεται από όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά (πρωτότυπα ή επικυρωμένα αντίγραφα αυτών), όπως αυτά ορίζονται από  την εγκύκλιο υπ. αρ. πρωτ. 80430/ Δ1/13-7-2012 του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α.
  2. Η υποβολή του επικυρωμένου αντιγράφου του τίτλου σπουδών απαιτείται από όλους τους υποψήφιους εκπαιδευτικούς, ακόμα και αν έχουν υποβάλει αίτηση ή/και έχουν προσληφθεί ως αναπληρωτές εκπαιδευτικοί κατά τα παρελθόντα έτη.
  3. Δικαίωμα υποβολής αίτησης για μόνιμο διορισμό έχουν οι υποψήφιοι που είναι ενταγμένοι στους πίνακες με προϋπηρεσία (πίνακες διορισμών 40%, πίνακες 24/μηνου και πίνακες 30/μηνου), οι οποίοι πρέπει υποχρεωτικά να υποβάλουν αίτηση με την παρούσα εγκύκλιο.

Συνημμένα:

Υπ' αριθμ. πρωτ. 80430/Δ1/13-7-2012 Εγκύκλιος του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α.

Υπ' αριθμ. πρωτ. 8678/13-7-2012 Εγκύκλιος της Δ/νσης Π.Ε. Β' Αθήνας

Αίτηση προς συμπλήρωση από τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς

Τηλεφωνικός κατάλογος για πληροφορίες ανά κλάδο

Πίνακας περιοχών πρόσληψης ανά κλάδο