Χρονοδιάγραμμα Προσωρινών Τοποθετήσεων σε Σχολικές Μονάδες της Π.Ε. Β? Αθήνας

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 23 Αυγούστου 2012

Σας ενημερώνουμε ότι η διαδικασία δήλωσης τοποθέτησης όσων συναδέλφων

1. είναι λειτουργικά υπεράριθμοι (από σχολεία που δε λειτουργούν λόγω έλλειψης διδακτηρίου)

2. βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ Β? Αθήνας

3. αποσπάστηκαν από άλλα ΠΥΣΠΕ ή ΠΥΣΔΕ στο ΠΥΣΠΕ Β? Αθήνας

Θα γίνει, βάσει του εγγράφου υπ' αρ. πρωτ. Φ.11.3/9385/23-08-2012 της Δ/νσης Π.Ε. Β΄Αθήνας και ηλεκτρονικά ως εξής :

Από τις 31-8-2012 έως και τις 2-9-2012 (στις 12 το μεσημέρι): θα αποστείλετε τη δήλωση τοποθέτησης με ηλεκτρονικό τρόπο.

Στις 3 Σεπτεμβρίου 2012, ημέρα Δευτέρα και ώρα 8.30π.μ., οι παραπάνω εκπαιδευτικοί θα παρουσιαστούν στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής (Αγίου Ιωάννου 27) για να υπογράψουν την ανάληψη υπηρεσίας και να ελέγξουν τη δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων.

Από τις 31-8-2012 έως και τις 4-9-2012 (στις 12 το μεσημέρι): θα κατατεθούν ηλεκτρονικά οι αιτήσεις απόσπασης εντός του ΠΥΣΠΕ Β? Αθήνας (αμοιβαίες αποσπάσεις, από σχολείο σε σχολείο).

Στις 5 Σεπτεμβρίου 2012, ημέρα Τετάρτη: θα αναρτηθούν οι προσωρινές τοποθετήσεις στην ιστοσελίδα μας. Ταυτόχρονα οι εκπαιδευτικοί θα ενημερωθούν για το σχολείο τοποθέτησής τους από την ιστοσελίδα μας και ατομικά με ηλεκτρονικό τρόπο.

Τα λειτουργικά κενά, η πρόσκληση για την Υποβολή των Αιτήσεων για Προσωρινή Τοποθέτηση, το έντυπο αναφοράς ανάληψης υπηρεσίας, το έντυπο προσωρινής τοποθέτησης και το έντυπο απόσπασης, θα αναρτηθούν στις 29-8-2012, ημέρα Τετάρτη. Για το λόγο αυτό παρακαλούνται οι συνάδελφοι εκπαιδευτικοί να ενημερώνονται καθημερινά από την ιστοσελίδα μας.