Ενημέρωση Διευθυντή σχετικά με τη Λειτουργία των Σχολικών Μονάδων την Ημέρα των Εκλογών

Κατηγορία: Εκλογές Αιρετών 2014 Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 31 Οκτωβρίου 2014
Σας ενημερώνουμε ότι, βάσει της υπ' αριθμ. πρωτ. Φ.350/42/148986/Δ1/18-9-2014 εγκυκλίου  του Υ.ΠΑΙ.Θ., για τη διευκόλυνση των εκλογέων και τη διασφάλιση της ευρύτερης δυνατής συμμετοχής τους, χορηγείται άδεια μιας (1) ημέρας σε όλους τους εκπαιδευτικούς  που θα ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα την Τετάρτη 5 Νοεμβρίου 2014, ημέρα διεξαγωγής των Εκλογών, για την ανάδειξη Αιρετών Εκπροσώπων. Παρακαλούνται οι κ.κ. Διευθυντές των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν έγκαιρα τους μαθητές.