Βραβείο καλύτερης ταινίας του 7ου Φεστιβάλ Μαθητικών Ταινιών «Πάμε σινεμά;» στο 11ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ηρακλείου

Κατηγορία: Εκδηλώσεις Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 03 Απριλίου 2015

Την Κυριακή 29 Μαρτίου 2015 πραγματοποιήθηκε η απονομή των βραβείων του 7ου Φεστιβάλ Μαθητικών Ταινιών του προγράμματος «Πάμε σινεμά;», στο αμφιθέατρο του Αθήνα 98,4 στο κέντρο Τεχνόπολις, στο Γκάζι. Στην κριτική επιτροπή του φεστιβάλ συμμετείχαν γνωστοί καλλιτέχνες του κινηματογράφου και είχαν να επιλέξουν ανάμεσα σε 31 ταινίες.

Τo βραβείο καλύτερης ταινίας για την πρωτοβάθμια εκπαίδευση κατέλαβε το 11ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ηρακλείου Αττικής για την ταινία «Το κούρεμα». Το βραβείο παρέδωσε στους μαθητές ο αγαπητός κωμικός ηθοποιός Κώστας Βουτσάς.

Για να δείτε την ταινία πατήστε στον υπερσύνδεσμο https://www.youtube.com/watch?v=5pPv2fAqcJA