Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας για προγράμματα eTwinning

Κατηγορία: Εκδηλώσεις Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 03 Δεκεμβρίου 2015

Σας ενημερώνουμε ότι τα παρακάτω σχολεία της Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄Αθήνας βραβεύτηκαν με την Εθνική και Ευρωπαική Ετικέτα Ποιότητας, για τη συμμετοχή τους κατα τη σχολική χρονιά 2014-2015 στην εκπόνηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων eTwinning:

Το 1ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας και η εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ06-Αγγλικών Μαρία Μπουζούκη για το έργο “Make New European Friends”.

Το 13ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου και η εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ05-Γαλλικών Άντα Κασσέτα για το έργο “Idiomatik”.

Το Δημοτικό Σχολείο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Αλσούπολης και η εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ70 Μιαρίτη Βάια για το έργο “Euro…talesontheEuropeanSchoolRadio”.

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Ευρωπαική Ετικέτα Ποιότητας eTwinning μπορείτε να δείτε εδώ.