Βράβευση Σχολείου Β΄ΑΘήνας στον 3ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό «Λέμε όχι στο Σχολικό εκφοβισμό»

Κατηγορία: Εκδηλώσεις Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 09 Δεκεμβρίου 2015

Σας ενημερώνουμε ότι η ομάδα «face to face» μαθητών της ΣΤ΄τάξης του 5ου Δημοτικού Σχολείου Νέου Ηρακλείου βραβεύτηκε με το τρίτο βραβείο στον 3ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό «Λέμε όχι στο Σχολικό εκφοβισμό», που αποτελεί μέρος του εκπαιδευτικού προγράμματος του Βρετανικού Συμβουλίου (British council) και του Διεθνούς Κέντρου Ολυμπιακής Εκεχειρίας με τίτλο «Σέβομαι τη Διαφορετικότητα», υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων. Συγχαρητήρια στις μαθήτριες της ομάδας Μαρίνα Αντωνίου, Ζαφειράκη Κλέλια, Ειρήνη Μπελδέκα και Ζωή Ουζούνογλου. Συγχαρητήρια και σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες της ΣΤ΄ για τις συμμετοχές τους στο διαγωνισμό, στις καθηγήτριές τους της Αγγλικής Γλώσσας κ. Μάρθα Γκόνη και κ. Αγγελική Τάκη και στην Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄Αθήνας κ. Ευαγγελία Σιαφαρίκα για την όλη υποστήριξή της.