Πρόσκληση από τον Σύνδεσμο για τη βιώσιμη ανάπτυξη και τον Δημόκριτο (στο 11ο Δημ. Σχολ. Χαλανδρίου)

Κατηγορία: Εκδηλώσεις Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 25 Απριλίου 2017

Tην Πέμπτη 27 Απριλίου και ώρα 6:00 μ.μ. το Ε.Κ.Ε.Φ.Ε. “ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ” σε συνεργασία με το Σύνδεσμο για τη Βιώσιμη Ανάπτυξη των Πόλεων σας προσκαλεί στο 11ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου στο Σεμινάριο εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και γονέων/κηδεμόνων με θέμα:

“Ρύπανση από αιωρούμενα σωματίδια και δημόσια υγεία”.

Η δράση υλοποιείται στο πλαίσιο του προγράμματος LIFE15 ENV/PT/674 «Ανάπτυξη Εργαλείου Διαχείρισης για τη Μείωση των Συγκεντρώσεων Αιωρούμενων Σωματιδίων στον Αέρα, βάσει της Ολοκληρωμένης Εκτίμησης της Έκθεσης του Πληθυσμού και της Εισερχόμενης στον Οργανισμό Δόσης»

Επισυνάπτονται:

Πρόσκληση σεμιναρίου