Διοργάνωση Επιμορφωτικού Σεμιναρίου «Η Πυξίδα του Εαυτού Μου: Πρόγραμμα Κοινωνικής και Συναισθηματικής Αγωγής στο Σχολείο»

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 18 Φεβρουαρίου 2019

Το σεμινάριο 12 ωρών, που διοργανώνει το Ινστιτούτο Υγείας του Παιδιού, για την επιμόρφωση εκπαιδευτικών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Νομού Αττικής, στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα κοινωνικής και συναισθηματικής αγωγής «Η Πυξίδα του Εαυτού Μου», για μαθητές Γ΄, Δ΄, Ε΄και ΣΤ? τάξης Δημοτικού Σχολείου   θα πραγματοποιηθεί:

Παρασκευή 15 Μαρτίου και Σάββατο 16 Μαρτίου 2019  στο Κέντρο Υγείας του Παιδιού Καισαριανής, Φιλαδελφείας και Σολομωνίδου, Καισαριανή.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ.