Εκπαιδευτικό Σεμινάριο Αγωγής Υγείας « Ψηφιακή Παιδεία για την Πρόληψη των Κινδύνων του Διαδικτύου»

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 19 Μαρτίου 2018

H Δ/νση Π.Ε. Β΄ Αθήνας,  μέσω της  Υπεύθυνης Αγωγής Υγείας, σας προσκαλεί στο εκπαιδευτικό σεμινάριο με θέμα «Ψηφιακή Παιδεία για την Πρόληψη των Κινδύνων του Διαδικτύου» συνολικής διάρκειας 4 ωρών, που συνδιοργανώνει με τη Μονάδα Εφηβικής Υγείας της Β΄ Παιδιατρικής Κλινικής Πανεπιστημίου Αθηνών, Νοσοκομείο Παίδων "Π. & Α. Κυριακού" και απευθύνεται  σε  Εκπαιδευτικούς των Δημοτικών Σχολείων της Δ/νσής μας.

Στόχος του σεμιναρίου είναι να εξοικειώσει τους/τις συμμετέχοντες /-ουσες εκπαιδευτικούς σε βιωματικές τεχνικές και εργαλεία για την εφαρμογή παρεμβάσεων σε μαθητές για την πρόληψη των συνεπειών από την  δυσλειτουργική χρήση του Διαδικτύου.  Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη  28 Μαρτίου 2018  και ώρες 16:30 - 20:30.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ.