Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 27 Αυγούστου 2018
 Σας κοινοποιούμε την με αριθμ. πρωτ. 132523/Ν1/3-8-2018 εγκύκλιο του ΥΠ.Π.Ε.Θ. με θέμα: «Εγκύκλιες οδηγίες για την άσκηση του εποπτικού ρόλου των Δ/νσεων Εκπαίδευσης σε θέματα διαδικασιών και ελέγχου νομιμότητας παρεκκλίσεων ως προς το ωρολόγιο πρόγραμμα και πρόσθετων εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων των ιδιωτικών σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και των τμημάτων των ξένων σχολείων που ακολουθούν το ελληνικό πρόγραμμα σπουδών», καθώς και την τροποποίησή της με αριθμ. πρωτ. 138175/Ν1/23-08-2018.