Προθεσμία τροποποίησης της αίτησης-δήλωσης υποψηφίου εκπαιδευτικού, ως προς τις περιοχές προτίμησης, με αφαίρεση περιοχών, σχολικού έτους 2018-2019

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 28 Δεκεμβρίου 2018

Σας κοινοποιούμε το υπ' αριθμ. 221109/Ε1/21-12-2018  έγγραφο του ΥΠ.Π.Ε.Θ. με το οποίο δίνεται η δυνατότητα  στους υποψηφίους να τροποποιήσουν ηλεκτρονικά, μέσω της διαδικτυακής πύλης του Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος Διαχείρισης Προσωπικού Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης (ΟΠΣΥΔ) του ΥΠ.Π.Ε.Θ. (ιστοσελίδα: https://opsyd.sch.gr/), την αίτηση-δήλωση προτιμήσεων περιοχών αναπληρωτών εκπαιδευτικών (Γενικής Εκπαίδευσης, Μουσικών Σχολείων και Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης), σχολικού έτους 2018-2019, μόνο ως προς τις περιοχές προτίμησης, με αφαίρεση περιοχών, ανά βαθμίδα και ωράριο απασχόλησης.