Βιωματικό εργαστήριο κατασκευής μορφών από πλαστελίνη

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 06 Μαρτίου 2019
   Η  Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας (διά των Υπευθύνων Πολιτιστικών Θεμάτων και Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης) και το Ευρωπαϊκό Κέντρο Κινούμενων Σχεδίων, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας (διά των Υπευθύνων Πολιτιστικών Θεμάτων και ΠεριβαλλοντικήςΕκπαίδευσης), το 2ο Εργαστήριο Χαρακτικής (illustration - comic - animation) της Ανωτάτης Σχολής Καλών Τεχνών, το Τμήμα Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικίας και το Διιδρυματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Τεχνολογίες της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας για την Εκπαίδευση» (ΕΚΠΑ/ ΠΘ/ ΔΑ) διοργανώνουν βιωματικό εργαστήριο πλαστελίνης με τον Ρόνυ Όρεν, καθηγητή στην Ακαδημία Τεχνών και Ντιζάιν Bezalel της Ιερουσαλήμ, την Παρασκευή 15 Μαρτίου 2019, και ώρες 16:30 - 19:30, στο Σεράφειο δήμου Αθηναίων, Πειραιώς 160 & Πέτρου Ράλλη,  (Πρόσβαση: Στάση Μετρό Κεραμεικός| Στάση ΗΣΑΠ Πετράλωνα | Στάση Κολυμβητήριο, λεωφορεία: 049, 815, 914)

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ.