Εγκύκλιοι Αποσπάσεων για το σχολικό έτος 2019-2020

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 10 Απριλίου 2019

Σας κοινοποιούμε τις εγκυκλίους αποσπάσεων του ΥΠ.Π.Ε.Θ. σχολικού έτους 2019-2020, με τις οποίες καλούνται οι εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης να υποβάλουν αίτηση απόσπασης:

Από ΠΥΣΠΕ / ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ / ΠΥΣΔΕ, ΚΕΣΥ, ΣΜΕΑΕ και ΕΕΕΕΚ, Μουσικά, Καλλιτεχνικά και Εκκλησιαστικά Σχολεία

Σε υπηρεσίες και φορείς του ΥΠ.Π.Ε.Θ.

Οι εκπαιδευτικοί καλούνται να υποβάλουν την αίτηση απόσπασης ηλεκτρονικά στη διαδικτυακή πύλη Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος Διαχείρισης Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (ΟΠΣΥΔ) του ΥΠ.Π.Ε.Θ. (ιστοσελίδα: https://opsyd.sch.gr/). Πριν την πρώτη υποβολή αίτησης απόσπασης, θα πρέπει να εγγραφούν στο ΟΠΣΥΔ, ώστε να αποκτήσουν όνομα χρήστη και κωδικό πρόσβασης στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του.
Οδηγίες για την εγγραφή και για την ηλεκτρονική υποβολή αίτησης απόσπασης περιγράφονται στο εγχειρίδιο χρήσης στη ίδια ηλεκτρονική διεύθυνση.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων ορίζεται: από 10-04-2019 μέχρι και 15-04-2019 και ώρα 15:00