Παρουσίαση 2ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ρητορικής Τέχνης: «Σκέφτομαι ? Εκφράζομαι ? Επικοινωνώ ? Η τέχνη στη ζωή μας μέσα από την τέχνη του λόγου

Κατηγορία: Εκδηλώσεις Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 05 Ιουνίου 2019

Σας ενημερώνουμε ότι το 2ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ρητορικής Τέχνης: «Σκέφτομαι ? Εκφράζομαι ? Επικοινωνώ ? Η τέχνη στη ζωή μας μέσα από την τέχνη του λόγου», που διοργανώνει η Διεύθυνση Π.Ε. Β΄ Αθήνας, δια της Υπεύθυνης Πολιτιστικών Θεμάτων σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις Π.Ε. Γ΄, Δ΄ Αθήνας και Ανατολικής Αττικής, δια των αντίστοιχων Υπευθύνων και το Ινστιτούτο Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας (Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε.), θα διεξαχθεί το Σάββατο 8 Ιουνίου 2019, κατά τις ώρες 13:00 ? 16:00 για τα σχολεία της Διεύθυνσής μας, στον χώρο της Εθνικής Βιβλιοθήκης του Κέντρου Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος (Λεωφόρος Συγγρού 364, Καλλιθέα).

Παρουσίαση