ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΕΝΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΚΛΑΔΩΝ ΠΕ06 ΚΑΙ ΠΕ11 ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ Π.Ε. Β΄ ΑΘΗΝΑΣ ? ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 17 Ιουλίου 2019

Σας ανακοινώνουμε ότι το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Β΄ Αθήνας σύμφωνα με την αριθμ. 18/17-7-2019  Πράξη του επαναπροσδιορίζει (οριστικοποιεί) τις κενές οργανικές  θέσεις κλάδων ΠΕ06 και ΠΕ11 Σχολικών Μονάδων της Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας, έτους 2019 και καλούνται όσοι εκπαιδευτικοί έχουν υποβάλει αίτηση μετάθεσης εντός Π.Υ.Σ.Π.Ε. και όσοι βρίσκονται στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Π.Ε. Β΄ Αθήνας να υποβάλουν δήλωση προτίμησης συγκεκριμένων σχολικών μονάδων, όπως περιλαμβάνονται στους συνημμένους πίνακες, μέσα σε πέντε ( 05 ) ημέρες από Πέμπτη  18-7-2019  μέχρι και Δευτέρα 22-7-2019 και ώρα 14:00.

Οι αιτήσεις εκπαιδευτικών κλάδων ΠΕ06 και ΠΕ11 θα γίνουν αποκλειστικά μέσω του Online Συστήματος Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών και Υποβολής Αιτήσεων Μεταθέσεων https://teachers.minedu.gov.gr με το όνομα χρήστη (user name) και τον κωδικό πρόσβασης (password) που χρησιμοποιούν οι εκπαιδευτικοί για την πρόσβασή τους στις υπηρεσίες του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου (ΠΣΔ).

Τα βήματα για τη συμπλήρωση προτιμήσεων στις αιτήσεις είναι τα εξής:

1.Πηγαίνετε στην περιοχή Αιτήσεις Μετάθεσης και ανοίξτε την αντίστοιχη αίτηση βελτίωσης πατώντας το εικονίδιο προβολή.
2.Πατήστε το κουμπί Διόρθωση.
3.Συμπληρώστε τις σχολικές μονάδες από τις Διαθέσιμες Προτιμήσεις με τη σειρά προτίμησης που επιθυμείτε.
4.Πατήστε το κουμπί Προσωρινή Αποθήκευση.

Επισημαίνεται ότι οι εκπαιδευτικοί έχουν τη δυνατότητα να δηλώσουν και σχολικές μονάδες στις οποίες επιθυμούν να μετατεθούν ? τοποθετηθούν, έστω κι αν δεν υπάρχει κενό, διότι υπάρχει η πιθανότητα κατά τη διαδικασία τοποθετήσεων ? μεταθέσεων εντός Π.Υ.Σ.Π.Ε. να προκύψει κενό στις συγκεκριμένες σχολικές  μονάδες.

Συνημμένα: