Επιμορφωτικό σεμινάριο Αγωγής Υγείας για το εκπαιδευτικό υλικό «ΤΟ ΠΑΠΑΚΙ ΠΑΕΙ...»

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 19 Νοεμβρίου 2019

H Δ/νση Π.Ε. Β΄ Αθήνας, μέσω της  Υπεύθυνης Αγωγής Υγείας, σε συνεργασία με  Το Χαμόγελο του Παιδιού, διοργανώνουν 4ωρο βιωματικό εργαστήριο για εκπαιδευτικούς  της Δ/νσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας, με στόχο τη γνωριμία με το εκπαιδευτικό υλικό «Το παπάκι πάει...».

Το  «Παπάκι πάει...» αποτελεί  ένα πρωτότυπο υλικό πρωτογενούς πρόληψης,  το οποίο απευθύνεται σε παιδιά προσχολικής και πρώτης σχολικής ηλικίας (μαθητές/ μαθήτριες της Α΄ και Β΄τάξης Δημοτικού). Το εκπαιδευτικό υλικό του προγράμματος είναι εγκεκριμμένο για το σχ. έτος 2019-2020, σύμφωνα  με το υπ΄αριθμ. Φ.2.1/ΠΜ/ 158577/Δ7/10-10-2019 έγγραφο της Γενικής Δ/νσης Σπουδών του Υ.ΠΑΙ.Θ.

Επισυναπτόμενο: