3ος Κύκλος Επιμορφωτικών Σεμινάριων Αγωγής Υγείας για την Πιλοτική Εφαρμογή του Εκπαιδευτικού Προγράμματος του ΟΚΑΝΑ «ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ»

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 17 Δεκεμβρίου 2019

H Δ/νση Π.Ε. Β΄ Αθήνας,  μέσω της  Υπεύθυνης Αγωγής Υγείας, σε συνεργασία με το Δίκτυο Διαλόγου Αγωγής και Προαγωγής της Υγείας, θα πραγματοποιήσει τον 3ο κύκλο επιμορφωτικών σεμιναρίων, διάρκειας 30 ωρών, για Εκπαιδευτικούς των Γ' και Δ? τάξεων των Δημοτικών Σχολείων της Δ/νσής μας, που επιθυμούν να συμμετέχουν στην πιλοτική εφαρμογή του εκπαιδευτικού προγράμματος του ΟΚΑΝΑ «ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ», υλοποιώντας πρόγραμμα Αγωγής Υγείας τη φετινή σχολική χρονιά. Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ» είναι εγκεκριμένο από το ΙΕΠ για την σχολική χρονιά 2019-2020, σύμφωνα με το με αριθ. Φ.2.1/ΕΧ/166051/Δ7/23-10-2019 έγγραφο της Γενικής Δ/νσης Σπουδών του Υ.ΠΑΙ.Θ.

Επισυναπτόμενα: