6ο Διεθνές Θερινό Πανεπιστήμιο «Ελληνική Γλώσσα, Πολιτισμός και ΜΜΕ»

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 24 Δεκεμβρίου 2019

Σας γνωστοποιούμε ότι το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων ? Παιδαγωγικό Τμήμα Νηπιαγωγών με τη συμμετοχή του Κύκλου Ακαδημαϊκών της Βοστώνης (The Circle of Hellenic Academics in Boston) και της Ελληνοκαναδικής Ένωσης Πανεπιστημιακών του Οντάριο (The Hellenic Canadian Academic Association of Ontario) διοργανώνει το 6ο Διεθνές Θερινό Πανεπιστήμιο «Ελληνική Γλώσσα, Πολιτισμός και ΜΜΕ» με τον ειδικότερο τίτλο: Η διαχρονία της ελληνικής γλώσσας: Ρίζες και προοπτική.

Το πρόγραμμα (κεντρική δράση) θα πραγματοποιηθεί από 2 έως 6 Μαΐου 2020 στην Κωνσταντινούπολη, στη Μεγάλη του Γένους Σχολή και μπορούν να το παρακολουθήσουν εκπαιδευτικοί Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης, χωρίς δαπάνη για το δημόσιο, με τη σύμφωνη γνώμη του Διευθυντή της σχολικής μονάδας και εφόσον δεν παρεμποδίζεται η ομαλή λειτουργία των σχολείων.

Επισυναπτόμενο: