Πρόσκληση συμμετοχής στο 3o Μαθητικό Φεστιβάλ Ρητορικής Τέχνης: «Σκέφτομαι ? Εκφράζομαι ? Επικοινωνώ ?Ο λόγος για τη Μουσική, η Μουσική του Λόγου»

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 19 Φεβρουαρίου 2020

Σας ενημερώνουμε ότι οι Διευθύνσεις Α/θμιας Εκπαίδευσης Β΄, Γ΄, Δ΄ Αθήνας και Ανατολικής Αττικής, δια των Υπευθύνων Πολιτιστικών Θεμάτων, σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας (Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε.) και τη Μουσική Βιβλιοθήκη Λίλιαν Βουδούρη- Σύλλογος Οι Φίλοι της Μουσικής, διοργανώνουν το 3ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ρητορικής Τέχνης με θέμα:

«Σκέφτομαι ? Εκφράζομαι ? Επικοινωνώ ? Ο λόγος για τη Μουσική, η Μουσική του Λόγου»

Το Φεστιβάλ θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 24 Μαΐου 2020 στον χώρο της Μουσικής Βιβλιοθήκης Λίλιαν Βουδούρη στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών σε ώρες που θα ανακοινωθούν με νεότερη ανακοίνωση. Στο Φεστιβάλ καλούνται να συμμετάσχουν μαθητές και μαθήτριες των Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων από δημοτικά σχολεία των παραπάνω Διευθύνσεων.

Συνημμένα:

Υπ' αριθμ. 3282/17-02-2020 έγγραφο έγγραφο της Δ.Π.Ε. Β' Αθήνας