Γνωστοποίηση Δημοσίευσης της από 01-05-2020 Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου με θέμα «Περαιτέρω μέτρα για την αντιμετώπιση των συνεχιζόμενων συνεπειών της πανδημίας του κορωνοϊού COVID-19 και την επάνοδο στην κοινωνική και οικονομική κανονικότητα» (Α? 90)

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 07 Μαϊος 2020

Σας διαβιβάζουμε την από 01-05-2020 Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου με θέμα «Περαιτέρω μέτρα για την αντιμετώπιση των συνεχιζόμενων συνεπειών της πανδημίας του κορωνοϊού COVID-19 και την επάνοδο στην κοινωνική και οικονομική κανονικότητα» (Α? 90), στην οποία προβλέπονται αλλαγές αναφορικά με τις ημερομηνίες εγγραφών μαθητών και μαθητριών στα Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία της χώρας για το σχολικό έτος 2020-2021. Επίσης, προβλέπεται η δυνατότητα ηλεκτρονικού τρόπου εγγραφής μαθητών και μαθητριών στα Νηπιαγωγεία.

Για να δείτε τη γνωστοποίηση πατήστε εδώ.

Για να δείτε το ΦΕΚ πατήστε εδώ.