ΑΜΟΙΒΑΙΕΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ Π.Ε. Β΄ ΑΘΗΝΑΣ, ΕΤΟΥΣ 2020

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 25 Ιουνίου 2020

Ανακοινώνουμε ότι μετά την περάτωση της διαδικασίας οριστικών τοποθετήσεων ? μεταθέσεων εντός Π.Υ.Σ.Π.Ε. έτους 2020, (Πράξεις Π.Υ.Σ.Π.Ε. 7η/5-6-2020, 8η/12-6-2020, 9η/19-6-2020) σύμφωνα με τα άρθρα 10 και 15 παρ. 13 του Π.Δ. 50/1996 (Α΄, 45) οι εκπαιδευτικοί που ανήκουν οργανικά σε σχολικές μονάδες της Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας έχουν τη δυνατότητα να υποβάλουν αιτήσεις για αμοιβαία μετάθεση εντός Π.Υ.Σ.Π.Ε. από σήμερα 25-6-2020 μέχρι και την Πέμπτη 9-7-2020 στη Διεύθυνση Π.Ε. Β΄ Αθήνας ( Π.Υ.Σ.Π.Ε. ) .

Προϋποθέσεις για αμοιβαία μετάθεση:

Οι εκπαιδευτικοί να ανήκουν στο ίδιο κλάδο, να έχουν την ίδια ειδικότητα, να μην έχουν συμπληρώσει 25ετή πραγματική υπηρεσία μέχρι τις 31-8-2020, η διαφορά της συνολικής εκπαιδευτικής υπηρεσίας τους να μην υπερβαίνει τα 10 έτη και σε περίπτωση νεοδιορίστων να έχουν συμπληρώσει δύο χρόνια υπηρεσίας από το ΦΕΚ διορισμού μέχρι 31-8-2020 εκ των οποίων τον ένα χρόνο στην οργανική τους θέση.

Επισημαίνεται ότι οι αιτήσεις θα υποβληθούν στην υπηρεσία μας από τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς ταυτόχρονα.

Σας κοινοποιούμε το έντυπο για υποβολή αιτήσεων Αμοιβαίας Μετάθεσης.