Εκπαιδευτικές επισκέψεις μαθητών και μαθητριών και μετακινήσεις εκπαιδευτικών Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας

Κατηγορία: Εκπαιδευτικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 23 Ιουλίου 2020

Σας κοινοποιούμε τη με αρ. πρωτ. Φ.14/89494/ΓΔ4/17-7-20 (B? 2888) Υ.Α. με θέμα «Εκπαιδευτικές επισκέψεις μαθητών και μαθητριών και μετακινήσεις εκπαιδευτικών Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας» και σας επισημαίνουμε ότι σε συνέχεια της με αρ. πρωτ. Φ.14/93208/Δ2/15-7-20 Εγκυκλίου με θέμα «Διαβίβαση επιστολής της Γενικής Γραμματέως του Ιδρύματος της Βουλής για τον Κοινοβουλευτισμό και τη Δημοκρατία, οι επισκέψεις των σχολείων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης στη Βουλή των Ελλήνων πραγματοποιούνται πλέον σύμφωνα με την ανωτέρω Υ.Α.