ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΕ 91.01, ΠΕ86 & ΠΕ 60 ΓΕΝΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ, ΠΕ70 ΤΥ-ΖΕΠ και ΠΕ 25 & ΔΕ01 ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 06 Νοεμβρίου 2020

O Διευθυντής Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄Αθήνας προσκαλεί τους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς ΠΕ 91,01, ΠΕ86 & ΠΕ 60 ΓΕΝΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ, ΠΕ70 ΤΥ-ΖΕΠ και ΠΕ 25 & ΔΕ01 ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ, οι οποίοι προσλήφθηκαν με τις υπ? αρ. 151776/Ε1/6-11-2020 (ΠΔΕ-ΓΕΝΙΚΗΣ-ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ), 151787/Ε1/6-11-2020  (ΕΣΠΑ-ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ), 151861/Ε1/6-11-2020 (ΤΥ-ΖΕΠ- ΕΣΠΑ), 151614/Ε4/6-11-20 (ΠΔΕ-ΕΙΔΙΚΗΣ) & 151629/Ε4/6-11-2020 (ΕΣΠΑ-ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΤΟΜΕΑΚΟ) Υπουργικές Αποφάσεις (επισυνάπτονται παρακάτω),να παρουσιαστούν  στα σχολεία τοποθέτησης από τη Δευτέρα  09/11/2020 έως την Τρίτη 10/11/2020 και να αναλάβουν υπηρεσία.

Στο σχολείο τοποθέτησης συμπληρώνεται το έντυπο αναφοράς ανάληψης υπηρεσίας (βλ. συνημμένα έγγραφα), σφραγίζεται και υπογράφεται από τον/την εκπαιδευτικό και τον/την Διευθυντή/τρια προϊστάμενο/η.

Κατόπιν αναρτάται στην πλατφόρμα ανάρτησης παραστατικών  https://invoices-schools.espa.minedu.gov.gr  επιλέγοντας  την Πράξη (ΕΣΠΑ ή ΠΔΕ) ανάλογα με τις υπουργικές αποφάσεις πρόσληψης και στο είδος «Πράξεις ανάληψης».

Η σχολική μονάδα τοποθέτησης  ενημερώνει τη  Διεύθυνση  μέσω  e-mail στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  το αργότερο ως τις 11:00 π.μ. της ίδιας  ημέρας  για το σύνολο των αναπληρωτών εκπαιδευτικών που ανέλαβαν υπηρεσία στη σχολική μονάδα, στέλνοντας συνημμένα και σκαναρισμένο το απογραφικό δελτίο.

Αυτό το βήμα είναι απαραίτητο προκειμένου  να ολοκληρωθεί από τη Δ/νση η διαδικασία καταχώρησης της αναγγελίας πρόσληψης στο ΕΡΓΑΝΗ, ως οφείλουμε (αυθημερόν), διαφορετικά η πρόσληψη δεν θεωρείται έγκυρη.

Επισυνάπτονται όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά πρόσληψης και παρακαλείσθε να τα προσκομίσετε συμπληρωμένα στη Σχολική Μονάδα (Δ.Σ. ή Ν.Γ.) τοποθέτησής σας.

Οι φάκελοι των εκπαιδευτικών θα πρέπει να σταλούν στη Διεύθυνση το συντομότερο δυνατό.

Συνημμένα:

ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ