Πρόσκληση εκπ/κών Π.Ε. & Δ.Ε. κλάδου ΠΕ86 για υποβολή αιτήσεων απόσπασης για τη στελέχωση του Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. (Αθήνα) για πέντε σχολικά έτη σύμφωνα με το άρθρο 71 του Ν. 4610/2019 (ΦΕΚ 70 Α΄).

Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 16 Ιουλίου 2020

Σε συνέχεια της υπ΄ αριθμ. πρωτ. 47102/Ε2/16-04-2020 εγκυκλίου «Πρόσκληση εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για υποβολή αιτήσεων αποσπάσεων σε υπηρεσίες και φορείς αρμοδιότητας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων για το σχολικό έτος 2020-2021» (ΑΔΑ: ΩΑΧΜ46ΜΤΛΗ-8ΨΚ) και λαμβάνοντας υπόψη ότι δεν υποβλήθηκε ικανός αριθμός αιτήσεων εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ86 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ για τη στελέχωση του Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. (Διεπιστημονικός Οργανισμός Αναγνώρισης Τίτλων Ακαδημαϊκών και Πληροφόρησης), το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων καλεί τους εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κλάδου ΠΕ86 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ οι οποίοι επιθυμούν να αποσπασθούν στον Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. για πέντε σχολικά έτη σύμφωνα με το άρθρο 71 του Ν. 4610/2019 (ΦΕΚ 70 Α΄), να υποβάλουν σχετική αίτηση, συνοδευόμενη από αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα, δια της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας ή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της οργανικής τους θέσης, από 16-07-2020 μέχρι 21-07-2020. Οι προσφερόμενες θέσεις απαιτούν εξειδικευμένες γνώσεις, ειδικά προσόντα και θα καλύψουν εξαιρετικά επείγουσες υπηρεσιακές ανάγκες που έχουν προκύψει.

Πρόσκληση Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για Υποβολή Αιτήσεων Απόσπασης από ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ για Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΣΜΕΑΕ), για το Διδακτικό Έτος 2013-2014

Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 08 Αυγούστου 2013

Σύμφωνα με το υπ' αριθμ. 110267/Γ6/08-8-2013 έγγραφο η Διεύθυνση Ειδικής Αγωγής, στο πλαίσιο της διαδικασίας διενέργειας των αποσπάσεων σε Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΣΜΕΑΕ) κατά το σχολικό έτος 2013-2014,

καλεί

τους εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, οι οποίοι επιθυμούν να υποβάλουν αίτηση απόσπασης για το διδακτικό έτος 2013-2014, από ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ για ΣΜΕΑΕ.

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων ορίζεται: από  9/8/2013 μέχρι  16/8/2013. Η προθεσμία αυτή είναι αποκλειστική και ουδεμία παράταση θα δοθεί.

Η αίτηση από ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ για ΣΜΕΑΕ θα υποβληθεί μέσω του ενιαίου ηλεκτρονικού συστήματος διαχείρισης αιτήσεων αποσπάσεωνστην π λ η σ ι έ σ τ ε ρ η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας ή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, ανάλογα με τη βαθμίδα στην οποία ανήκει ο  εκπαιδευτικός, όπου θα κατατεθούν και τα δικαιολογητικά.

Εγκύκλιος Αποσπάσεων Ειδικής Αγωγής

Έντυπο Απόσπασης από ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ για ΣΜΕΑΕ

'Εντυπο Απόσπασης Εκπαιδευτικών σε ΚΕΔΔΥ

Παράταση Υποβολής Αιτήσεων Απόσπασης σε Φορείς, Υπηρεσίες του ΥΠΑΙΘ και απο ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ

Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 18 Ιουλίου 2013

Σας ενημερώνουμε ότι η υποβολή αιτήσεων απόσπασης σε φορείς και υπηρεσίες του ΥΠΑΙΘ καθώς και από ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ παρατείνεται έως και την Τρίτη 23-07-2013. Δυνατότητα υποβολής για ΓΑΚ πέραν των αναφερομένων στο σχετικό πίνακα της αριθμ. 93955/Δ1/12-7-2013 (ΑΔΑ ΒΛ409-0Λ7) εγκυκλίου, υπάρχει και για τα ΓΑΚ-Ν. Καστοριάς και ΓΑΚ-Τοπ. Αρχ. Δημητσάνας τα οποία εκ παραδρομής δεν περιλήφθηκαν στον εν λόγω πίνακα.

Πρόσκληση Eκπαιδευτικών Π/βάθμιας και Δ/βάθμιας Εκπ/σης για Υποβολή Αιτήσεων Αποσπάσεων από ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ, Μουσικά Γυμνάσια-Λύκεια, Καλλιτεχνικά Γυμνάσια-Λύκεια, Διαπολιτισμικά Σχολεία & Εκκλησιαστικά Σχολεία για το διδακτικό έτος 2013-2014

Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 15 Ιουλίου 2013

Με το υπ'αριθμ. πρωτ. 93958/Δ1/12-07-2013  έγγραφο το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων στο πλαίσιο της διαδικασίας διενέργειας των αποσπάσεων σε σχολικές μονάδες κατά το σχολικό έτος 2013-2014

κ α λ ε ί

τους εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, οι οποίοι επιθυμούν να υποβάλουν αίτηση απόσπασης για το διδακτικό έτος 2013-2014,  για τις ακόλουθες περιπτώσεις:

α) από ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ,

β) σε Μουσικά Γυμνάσια-Λύκεια,

γ) σε Καλλιτεχνικά Γυμνάσια-Λύκεια,

δ) σε Διαπολιτισμικά Σχολεία και

ε) σε Εκκλησιαστικά Σχολεία

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων ορίζεται: από 15-07-2013 μέχρι 19-07-2013. Η προθεσμία αυτή είναι αποκλειστική και ουδεμία παράταση θα δοθεί.

Εγκύκλιος Αποσπάσεων από ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ

Έντυπο Αίτησης

Πρόσκληση Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για Υποβολή Αιτήσεων Αποσπάσεων σε Υπηρεσίες και Φορείς Αρμοδιότητας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, κατά το σχολικό έτος 2013-2014

Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 15 Ιουλίου 2013

Με το υπ'αριθμ. πρωτ. 93955/Δ1 /12-07-2013  έγγραφο το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, μετά την ολοκλήρωση των μεταθέσεων εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2013-2014,

κ α λ ε ί

τους εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, οι οποίοι επιθυμούν να αποσπασθούν στην Κεντρική Υπηρεσία του Υπουργείου, στις Περιφερειακές Διευθύνσεις Εκπαίδευσης, στις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, στις ανεξάρτητες ή αποκεντρωμένες υπηρεσίες του Υπουργείου, σε νομικά πρόσωπα δημοσίου και ιδιωτικού δικαίου, τα οποία εποπτεύονται από το Υπουργείο, στα Γενικά Αρχεία του Κράτους (Γ.Α.Κ.), και να προσφέρουν υπηρεσία κατά το σχολικό έτος 2013-2014, να υποβάλουν αίτηση από 15-07-2013 μέχρι 19-07-2013.

Εγκύκλιος Αποσπάσεων σε Φορείς-Υπηρεσίες Υ.ΠΑΙ.Θ

Έντυπο Αίτησης