Συμμετοχή Σχολείων στο Εθνικό Θεματικό Δίκτυο «Τα Πετρογέφυρα της Ελλάδας»

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 08 Φεβρουαρίου 2011

Το Κ.Π.Ε. Μακρινίτσας στο πλαίσιο του συντονισμού του Εθνικού Θεματικού Δικτύου «Τα Πετρογέφυρα της Ελλάδας» οργανώνει σεμινάριο για τους εκπαιδευτικούς, τα σχολεία των οποίων συμμετέχουν στο δίκτυο. Στις θεματικές του δικτύου περιλαμβάνονται και θέματα που αφορούν ευρύτερα στα Πετρογέφυρα όπως π.χ. παραδοσιακή - λαϊκή αρχιτεκτονική, πετρόκτιστα κτίσματα κ.α. Τα σχολεία που ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στο δίκτυο πρέπει να στείλουν τις αιτήσεις τους στον Υπεύθυνο Π.Ε της αρμόδιας Διεύθυνσης Εκπαίδευσης που ανήκουν μέχρι την Τετάρτη 16 Φεβρουαρίου 2011. Διαβάστε σχετικά και κατεβάστε την αίτηση συμμετοχής στο δίκτυο...