31ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Γραπτών και Καλλιτεχνικών Εργασιών της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολείων (Ε.Η.Σ.)

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 08 Μαρτίου 2012
Σας γνωρίζουμε ότι η Ευρωπαϊκή Ένωση Εκπαιδευτικών διοργανώνει τον 31ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Γραπτών και Καλλιτεχνικών Εργασιών της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολείων με γενικό θέμα: "Ενεργή Τρίτη Ηλικία και συνεργασία μεταξύ των γενεών". Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές Ε' και Στ' τάξης Δημοτικού και η συμμετοχή των μαθητών είναι προαιρετική. Οι Δ/ντές των Σχολείων αφού συγκεντρώσουν τις εργασίες, καλούνται να τις αποστείλουν μέχρι 10 Μαΐου 2012 με διαβιβαστικό έγγραφο στα Γραφεία της Ευρωπαϊκής Ένωσης Εκπαιδευτικών. Τα επιμέρους θέματα και οι όροι συμμετοχής του διαγωνισμού περιγράφονται στο υπ' αριθμ. πρωτ. 23868/Γ2/06-03-2012 έγγραφο του ΥΠΕΠΘ.