Διαδικασία και Όροι Έγκρισης Παρεκκλίσεων ως προς το Ωρολόγιο Πρόγραμμα των Ιδιωτικών Σχολείων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 13 Μαρτίου 2012

Σας γνωρίζουμε την υπ' αριθμ. πρωτ. Φ.9/135/21889/Γ1/1-3-2012 εγκύκλιο του ΥΠΔΒΜΘ σχετικά με τη διαδικασία και τους όρους παρεκκλίσεων ως προς το Ωρολόγιο Πρόγραμμα των Ιδιωτικών Σχολείων Π.Ε. Σας ενημερώνουμε ότι η σχετική αίτηση παρέκκλισης υποβάλλεται από τα ενδιαφερόμενα Ιδιωτικά Σχολεία (Δημοτικά ή Νηπιαγωγεία) στη Δ/νσή μας το αργότερο μέχρι τέλη Απριλίου, προκειμένου να χορηγηθεί άδεια για τα επόμενα τρία διδακτικά έτη.  Με τη νέα εγκύκλιο κάθε προηγούμενη εγκύκλιος σχετικά με τις παρεκκλίσεις παύει να ισχύει.

Εμφανίσεις: 1999