Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών Σχολικών Μονάδων που Εφαρμόζουν Πιλοτικά τα Νέα Προγράμματα Σπουδών

Κατηγορία: Εκπαιδευτικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 19 Μαρτίου 2012
Σας ενημερώνουμε ότι στο πλαίσιο της Πιλοτικής Εφαρμογής των Νέων Προγραμμάτων Σπουδών, προβλέπεται η επιμόρφωση των εκπαιδευτικών των σχολικών μονάδων της Π.Ε. Αττικής που εφαρμόζουν πιλοτικά τα προγράμματα αυτά. Με το υπ' αριθμ. πρωτ. 29333/Γ1/19-03-2012 έγγραφο του ΥΠΔΒΜΘ η Β΄ Φάση Επιμόρφωσης των εκπ/κών Π.Ε. της Περιφερειακής Δ/νσης Π.Ε. & Δ.Ε. Αττικής ορίζεται να πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 30 Μαρτίου και το Σάββατο 31 Μαρτίου 2012. Για τους εκπ/κούς των σχολικών μονάδων Π.Ε. Αττικής που εφαρμόζουν πιλοτικά τα νέα Προγράμματα Σπουδών προβλέπεται απαλλαγή από τα διδακτικά τους καθήκοντα την Παρασκευή  30 Μαρτίου 2012, για να συμμετάσχουν στο επιμορφωτικό πρόγραμμα.