Παιδαγωγική Συνάντηση με Θέμα: "Πρόληψη της Εκδήλωσης του Φαινομένου της Ενδοσχολικής Βίας από το Νηπιαγωγείο"

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 26 Απριλίου 2012
Η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσής μας, ενημερώνει ότι η δεύτερη παιδαγωγική συνάντηση της ομάδας για τα βιωματικά εργαστήρια Νηπιαγωγών  Δημόσιων και Ιδιωτικών Νηπιαγωγείων Ν. Ψυχικού, Ψυχικού, Φιλοθέης, Χολαργού και Παπάγου, με θέμα «πρόληψη της εκδήλωσης του φαινομένου της ενδοσχολικής βίας από το Νηπιαγωγείο», θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 28 Μαΐου 2012, στο χώρο του Ιατροπαιδαγωγικού Κέντρου Αθηνών, Γαρέφη 4, Ελληνορώσων-Κατεχάκη, τηλ. 210 6773442-3 και ώρες 17:30 έως 20:00.