Έγκριση Υλοποιήσεων Παρεμβάσεων από την Μ.Κ.Ο. 'Γιατροί του Κόσμου' σε θέματα Παιδιατρικής και Οδοντιατρικής Φροντίδας σε Μαθητές Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 12 Σεπτεμβρίου 2012

Σας ενημερώνουμε ότι εγκρίθηκε η υλοποίηση παρεμβάσεων, που προτίθεται να διοργανώσει η Ελληνική Αντιπροσωπεία της Μη Κυβερνητικής Οργάνωσης 'Γιατροί του Κόσμου' (συνημμένα το έγγραφο της έγκρισης ). Το πρόγραμμα είναι δωρεάν και προαιρετικό για τους μαθητές και θα πραγματοποιηθεί, χωρίς να παρακωλύεται η εφαρμογή του ωρολόγιου σχολικού προγράμματος και μετά από συννενόηση με τους Δ/ντές-ντριές των Σχ. Μονάδων. Η συμμετοχή των μαθητών απαιτεί την έγγραφη συγκατάθεση των γονέων και κηδεμόνων αυτών.