Ημερίδα "Γερά Δόντια, Χαρούμενα Παιδιά"

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημιουργήθηκε : Τρίτη, 09 Οκτωβρίου 2012 Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 09 Οκτωβρίου 2012

Σε συνέχεια του με αριθμ. 109483/Γ7/19-09-2012 έγγραφο της Δ/νσης ΣΕΠΕΔ του ΥΠΑΙΘΠΑ, αναφορικά με την υλοποίηση των Ημερίδων της Ελληνικής Οδοντιατρικής Ομοσπονδίας, στο πλαίσιο του Προγράμματος Προαγωγής και Αγωγής Στοματικής Υγείας σε ολοήμερα Δημοτικά Σχολεία και 150 Σχολεία απομακρυσμένων περιοχών, σας ενημερώνουμε ότι η ημερίδα του προγράμματος της Ελληνικής Οδοντιατρικής Ομοσπονδίας "Γερά Δόντια, Χαρούμενα Παιδιά" που αφορά στα σχολεία της Β΄Αθήνας, θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 13/10/2012 στο ξενοδοχείο "Crowne Plaza" στην Αθήνα. Δείτε την πρόσκληση-πρόγραμμα .

Την ημερίδα μπορούν να παρακολουθήσουν εκτός από τους εκπαιδευτικούς των σχολείων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα, όλοι οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται να υλοποιήσουν Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας σχετικό με την Στοματική Υγιεινή.