Έγκριση Εκπαιδευτικού Προγράμματος για Σχολεία του Δήμου Ν.Ιωνίας από το Κέντρο Πρόληψης "Ίριδα"

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 10 Ιανουαρίου 2013

Με το υπ' αριθμ. πρωτ. 156360/Γ7/11-12-2012  έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ.ΠΑ σας ενημερώνουμε για την έγκριση του εκπαιδευτικού προγράμματος «Εκφραζόμαστε.. Δημιουργούμε.. Μέσα από σκέψεις.. και Συναισθήματα» που προτίθεται να διοργανώσει η Δ/νση Α/θμιας Εκπ/σης Β' Αθήνας διαμέσου της Υπεύθυνης Αγωγής Υγείας, σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης του Δήμου Ν.Ιωνίας "Ίριδα".

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε μαθητές της ΣΤ' Τάξης των Δ.Σ του Δήμου Ν.Ιωνίας

Το πρόγραμμα θα υλοποιηθεί σε δέκα (10) συνολικά συναντήσεις, κάθε εβδομάδα από δύο ώρες για κάθε τμήμα της ΣΤ' τάξης στο χώρο του Δ.Σ ενώ το υλικό που θα χρησιμοποιηθεί είναι το " Δεξιότητες για Παιδιά Δημοτικού".