Προκήρυξη Κενών Οργανικών Θέσεων Δημοτικών Σχολείων Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 22 Ιανουαρίου 2013

Ο Διευθυντής Π.Ε Ανατολικής Θεσσαλονίκης κ. Καλογραίας Μιχαήλ στην απόφαση με αριθ. πρωτ. 1028/22-01-2013 προκηρύσσει τις παρακάτω κενές οργανικές θέσεις εκπαιδευτικών Π.Ε Ανατολικής  Θεσσαλονίκης:

Μια (1 ) θέση ΠΕ 70  - Δημοτικό Σχολείο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης  Θεσσαλονίκης

Μια (1 ) θέση ΠΕ 70  - Διαπολιτισμικό Δημοτικό Σχολείο Νέων Επιβατών

Δικαίωμα υποβολής αίτησης για μετάθεση, έχουν οι εκπαιδευτικοί που έχουν υπηρετήσει την οργανική τους θέση, μέχρι 31 Αυγούστου 2013 κατά το οποίο πραγματοποιούνται οι μεταθέσεις.

Η κυρίαρχη γλώσσα και στα δύο σχολεία είναι η Ελληνική διότι τα Ελληνόπουλα είναι η πολυπληθέστερη ομάδα και στις δύο περιπτώσεις.

Οι   ενδιαφερόμενοι υποβάλλουν την αίτηση μετάθεσης με τα απαραίτητα  δικαιολογητικά στις Διευθυνσείς Π.Ε. που ανήκουν οργανικά μέχρι 31 Ιανουαρίου 2013.

Οι Δ/νσεις θα υποβάλλουν τις αιτήσεις στο Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού ? Δ/νση Προσωπικού Π.Ε. Τμήμα Γ? μέχρι 25 Φεβρουαρίου 2013.