Επιμορφωτική Hμερίδα με θέμα: «α. Ένταξη μαθητών με Διαταραχή Αυτιστικού Φάσματος (ΔΑΦ) στο σχολικό περιβάλλον β. Η Δυναμική τη Ομάδας»

Κατηγορία: Εκδηλώσεις Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 22 Απριλίου 2015

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Μεταμόρφωσης, σας προσκαλούν στην Επιμορφωτική Hμερίδα που διοργανώνουν σε συνεργασία με τη Σχολική Σύμβουλο της 25ης Εκπαιδευτικής  Περιφέρειας Δ.Ε.  Αττικής, με θέμα:

«α. Η Ένταξη μαθητών με Δ.Α.Φ. (Διαταραχή Αυτιστικού Φάσματος) στο  σχολικό περιβάλλον

β. Η Δυναμική της Ομάδας »

Η Hμερίδα θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 23  Απριλίου 2015  και ώρες  08:00 ? 14:00, στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Μεταμόρφωσης (Δ. Σολωμού και Αγίας Βαρβάρας 1, τηλ.: 2102811910).

Για το πρόγραμμα της ημερίδας πατήστε edo

Για την πρόσκληση πατήστε edo

afisa-aytismos