Διάλεξη με θέμα: «Ενδοσχολική βία και εκφοβισμός: Ψυχοκοινωνικές επιπτώσεις, πρόληψη και αντιμετώπιση»

Κατηγορία: Εκδηλώσεις Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 22 Απριλίου 2015

Ο Διευθυντής  του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ηρακλείου, Χατζημπύρος Κων/νος και ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων, Δρ. Δαρεμάς Γεώργιος, σας προσκαλούν το Σάββατο 25 Απριλίου και ώρα 5:30μμ το απόγευμα, στην αίθουσα Τελετών του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ηρακλείου (Σοφίας κ' Νεότητας, Ηράκλειο) για την παρακολούθηση διάλεξης με θέμα:

«Ενδοσχολική βία και εκφοβισμός: Ψυχοκοινωνικές επιπτώσεις, πρόληψη και αντιμετώπιση»,

με ομιλήτρια την Κα Αλίκη Γρηγοριάδου, παιδοψυχίατρο, Δρ. Παν/μίου Αθηνών, Διευθύντρια Μονάδας Εφήβων Ελληνικού Κέντρου Ψυχικής Υγείας και Ερευνών.