Διαδικτυακά σεμινάρια για την ορθή, υπεύθυνη και ασφαλή χρήση του Διαδικτύου

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 24 Νοεμβρίου 2015

Σας κοινοποιούμε το υπ. αριθμ. πρωτ. 188464/Δ2/23-11-2015 έγγραφο της Γενικής Διεύθυνσης Σπουδών, Προγραμμάτων και Οργάνωσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του ΥΠ.Π.Ε.Θ. με το οποίο γνωστοποιείται ότι το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο στο πλαίσιο του έργου «Σύνδεση με Σύνεση» θα υλοποιήσει σειρά διαδικτυακών σεμιναρίων (webinars) για την ορθή, υπεύθυνη και ασφαλή χρήση του Διαδικτύου.

Τα διαδικτυακά σεμινάρια θα πραγματοποιηθούν μέσω της πλατφόρμας τηλεδιασκέψεων του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου και μπορούν να συμμετάσχουν σε αυτά μαθητές Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού και Α΄ και Β΄ Γυμνασίου.

Οι σχολικές μονάδες που επιθυμούν να συμμετάσχουν πρέπει να συμπληρώσουν έως 27-11-2015 τη σχετική φόρμα συμμετοχής στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://synmesyn.sch.gr