Παράταση προθεσμίας υποβολής δικαιολογητικών

Κατηγορία: Ιδιωτικά Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 08 Φεβρουαρίου 2016

Μετά από ενημέρωση από το Τμήμα Β' της Διεύθυνσης Σπουδών Α/θμιας Επαίδευσης του ΥΠ.Π.Ε.Θ., παρατείνεται εκ νέου μέχρι 29-2-2016, η προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών που απαιτούνται κατά περίπτωση, η οποία είχε οριστεί με το με αρ.πρωτ.210247/ΓΔ4/22-12-2015 έγγραφο της Γενικής Διεύθυνσης Σπουδών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης για διατύπωση γνώμης για τις κτιριολογικές προϋποθέσεις των ιδιωτικών σχολείων. Σημειώνεται ότι η ανωτέρω είναι η τελική προθεσμία που δίνεται για την κατάθεση των δικαιολογητικών.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Σας κοινοποιούμε το υπ.αριθμ. πρωτ. 210247/ΓΔ4/22-12-2015 έγγραφο του ΥΠ.Π.Ε.Θ. με θέμα "Διατύπωση γνώμης για τις κτηριολογικές προϋποθέσεις των ιδιωτικών σχολείων", με το οποίο παρατείνεται μεχρι και την 20-1-2016 η αποστολή των δικαιολογητικών που απαιτούνται κατά περίπτωση, ώστε να πραγματοποιηθεί ο έλεγχος των ιδιωτικών σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπάιδευσης.

Επισυναπτόμενα:

Υπ. αριθμ. πρωτ. 195581/Δ1/2-12-2015 έγγραφο του ΥΠ.Π.Ε.Θ.