Εκπαιδευτικό εργαστήρι για το υλικό πρόληψης «Ο Ναβίντ, ο Φερεϋντούν, ο Μελάκ και τ? άλλα παιδιά - Ένας οδηγός για την ευαισθητοποίηση μικρών μαθητών / μαθητριών στο ζήτημα των ταξιδιών φυγής με τη χρήση εικονογραφημένων βιβλίων»

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 10 Νοεμβρίου 2017

H Δ/νση Π.Ε. Β΄ Αθήνας, μέσω της Υπεύθυνης Αγωγής Υγείας, σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων & Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας «Αθηνά Πολύβουλος», διοργανώνουν εκπαιδευτικό εργαστήρι - συνάντηση γνωριμίας με το υλικό πρόληψης «Ο Ναβίντ, ο Φερεϋντούν, ο Μελάκ και τ? άλλα παιδιά - Ένας οδηγός για την ευαισθητοποίηση μικρών μαθητών / μαθητριών στο ζήτημα των ταξιδιών φυγής με τη χρήση εικονογραφημένων βιβλίων» για εκπαιδευτικούς.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ.