Ημερίδα για το δικαίωμα των παιδιών στην ελευθερία της έκφρασης «Σωπαίνω, ψιθυρίζω, μιλάω, φωνάζω. Έχω τον λόγο μου!» - Προβολή ταινίας

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 15 Νοεμβρίου 2017

Σας ενημερώνουμε ότι η Διεύθυνση Π.Ε. Β΄ Αθήνας, δια της Υπεύθυνης Πολιτιστικών Θεμάτων, διοργανώνει, σε συνεργασία με το Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού, την Παιδαγωγική Ομάδα «Το Σκασιαρχείο. Πειραματικοί  ψηλαφισμοί  για ένα σχολείο της κοινότητας» και Υπεύθυνους/ες Σχολικών Δραστηριοτήτων  Αττικής, ημερίδα για το δικαίωμα των παιδιών στην ελευθερία της έκφρασης με τίτλο:

«Σωπαίνω, ψιθυρίζω, μιλάω, φωνάζω. Έχω τον λόγο μου!».

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 22 Νοεμβρίου, κατά τις ώρες 16:00-19:45  στην αίθουσα του κινηματογράφου Αλκυονίς.https://goo.gl/maps/ABFAHjFu1u82 (Ιουλιανού,κοντά  στον σταθμό ΗΣΑΠ Βικτώρια)

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε  εδώ.