Μαθητικό Φεστιβάλ Ρητορικής Τέχνης

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 14 Φεβρουαρίου 2018

Οι Διευθύνσεις Π.Ε. Β?, Δ? Αθήνας και Ανατολικής Αττικής, δια των Υπευθύνων Πολιτιστικών Θεμάτων, σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας (Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε.) διοργανώνουν Μαθητικό Φεστιβάλ Ρητορικής Τέχνης με θέμα:

«Σκέφτομαι? Εκφράζομαι? Επικοινωνώ? στη Νοηματική Ανάγνωση και στον Αυθόρμητο Λόγο»

το οποίο θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 3 Ιουνίου 2018 στον χώρο της Εθνικής Βιβλιοθήκης του Κέντρου Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος κατά τις ώρες 11:00 ? 16:00. Στο Φεστιβάλ καλούνται να λάβουν μέρος στη νοηματική ανάγνωση ή / στον αυθόρμητο λόγο μαθητές και μαθήτριες των Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων Δημοτικού, από όλα τα δημοτικά σχολεία των παραπάνω Διευθύνσεων.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε τα συνημμένα έγγραφα:

Υπ' αριθμ. 1194/13-02-2018  έγγραφο της Δ/νσης Π.Ε. Β' Αθήνας

Αίτηση Συμμετοχής