Β' Φάση του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Φυσικών "Αριστοτέλης" 2018

Κατηγορία: Εκδηλώσεις Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 10 Μαϊος 2018

Το Σάββατο 19 Μαΐου στις 10:00 π.μ. θα διεξαχθεί η β' φάση του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Φυσικών "Αριστοτέλης" 2018. Στη β' φάση του διαγωνισμού συμμετέχουν οι μαθητές της Ε' και της Στ' τάξης που έχουν προκριθεί και δηλωθεί από τα σχολεία τους στο δικτυακό τόπο του διαγωνισμού http://micro-kosmos.uoa.gr με αποστολή σχετικής φόρμας στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Για τη Β' Αθήνας ως εξεταστικά κέντρα έχουν ορισθεί το 11ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου (Πολύδροσο) και το 2ο Πρότυπο Πειραματικό Λύκειο Αθηνών (Αμπελόκηποι). Η κατανομή των σχολείων ανά εξεταστικό κέντρο γίνεται σύμφωνα με τα στοιχεία του σχετικού Πίνακα στο συνημμένο αρχείο.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.