Νέα Ημερομηνία Πραγματοποίησης της Ημερίδας με θέμα: «Η ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΩΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ»

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 05 Μαρτίου 2019

Σχετικά με το με αριθμ. 876/28/02/2019 έγγραφο του Κέντρου Παιδοψυχικής Υγιεινής, της 1ης ΔΥΠΕ Αττικής, Υπουργείου Υγείας, σας ενημερώνουμε για τον εκ νέου Προγραμματισμό υλοποίσης του Α΄ Κύκλου Σεμιναρίων για Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, που διοργανώνει το Κέντρο Παιδοψυχικής Υγιεινής Αθήνας, για την πιλοτική εφαρμογή της ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ με θέμα: «Η ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΩΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ».

Η Ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 05/04/2019, και ώρα 14.00 μ.μ. - 20.00 μ.μ.στο χώρο του Κέντρου Παιδοψυχικής Υγιεινής, Ηπείρου 17, Μουσείο-Αθήνα.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ.