Υλοποίηση 1ου Επιμορφωτικού Κύκλου Σεμιναρίων Αγωγής Υγείας στην Ιόνιο Σχολή για την Αξιοποίηση της Καταξιωτικής Συστημικής Διερεύνησης (Systemic Appreciative Inquiry) στην Σχολική Κοινότητα

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 09 Απριλίου 2019

H Δ/νση Π.Ε. Β΄ Αθήνας, μέσω της Υπεύθυνης Αγωγής Υγείας, θα πραγματοποιήσει σε συνεργασία με το Δίκτυο Διαλόγου Αγωγής και Προαγωγής της Υγείας, τον πρώτο κύκλο επιμορφωτικών σεμιναρίων με βιωματικά εργαστήρια, διάρκειας 12 ωρών, για τους Συλλόγους Διδασκόντων που αποδέχτηκαν την πρόσκληση, με θέμα την αξιοποίηση της Καταξιωτικής Συστημικής Διερεύνησης (Systemic Appreciative Inquiry) στην Σχολική Κοινότητα, ως εξής:

Στον 1ο επιμορφωτικό κύκλο  θα συμμετέχουν 25 εκπαιδευτικοί από την Ιόνιο Σχολή  (Σύλλογοι  Διδασκόντων των  Δημοτικών Σχολείων).

Ημερομηνίες Εκπαιδευτικού Σεμιναρίου:

Παρασκευή 12 Απριλίου 2019 και ώρες 16:00 ? 21:00

Σάββατο 13 Απριλίου 2019 και ώρες 9:00 ? 16:00

Συντονίστρια Εργαστηρίων : Σιαφαρίκα Ευαγγελία, Yπεύθυνη Αγωγής Υγείας Δ/νσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας.

Χώρος διεξαγωγής : Ιόνιος Σχολή, Σισμανογλείου 29, Μαρούσι

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ.