Ενημέρωση Διευθυντών Δημοτικών Σχολείων και Προϊσταμένων Νηπιαγωγείων για τη μετάβαση στο σχολείο

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Κυριακή, 22 Μαρτίου 2020

Ενημερώνουμε τους Διευθυντές/ντριες των Δημοτικών Σχολείων και τις προϊσταμένες των Νηπιαγωγείων  αρμοδιότητας της Δ.Π.Ε. Β΄ Αθήνας, πως για τη μετάβαση στο σχολείο πρέπει να κατεβάσουν το έντυπο βεβαίωσης τύπου Α από το δικτυακό τόπο forma.gov.gr , να το συμπληρώσουν και να το αποστείλουν με mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.. Στη συνέχεια θα τους αποσταλεί με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο η βεβαίωση από την υπηρεσία.