Λειτουργικά κενά και υπεραριθμίες για τους κλάδους ΠΕ70,ΠΕ60,ΠΕ11,ΠΕ06,ΠΕ79.01 ΓΕΝΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ - Πρόσκληση δήλωσης υπεραριθμίας

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 10 Αυγούστου 2020

Το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Β? Αθήνας, με την αριθμ. 14/10-8-2020 Πράξη του, σας ανακοινώνει:

Τις κατά σχολείο λειτουργικές υπεραριθμίες (αριθμητικά) των κλάδων ΠΕ70 ? Δασκάλων, ΠΕ60 ? Νηπιαγωγών, ΠΕ11 - Φυσικής Αγωγής, ΠΕ06 - Αγγλικών και ΠΕ79.01 - Μουσικής καλεί τους εκπαιδευτικούς ειδικότητας ΠΕ70 ? Δασκάλων, ΠΕ60 ? Νηπιαγωγών, ΠΕ11 - Φυσικής Αγωγής, ΠΕ06 ? Αγγλικών και ΠΕ79.01 - Μουσικής που ανήκουν οργανικά στις συγκεκριμένες σχολικές μονάδες εφόσον το επιθυμούν, να υποβάλουν θετική δήλωση υπεραριθμίας ώστε, εφόσον κριθούν λειτουργικά υπεράριθμοι, να τοποθετηθούν κατά προτεραιότητα σε λειτουργικά κενά σχολικών μονάδων της Διεύθυνσης Π.Ε. Β' Αθήνας, κατόπιν δήλωσής προτίμησής τους, για το διδακτικό έτος 2020-2021.

Σύμφωνα με το Π.Δ.50 / 96 όπως τροποποιήθηκε ή συμπληρώθηκε από το Π.Δ.100 / 97 από όσους εκπαιδευτικούς επιθυμούν να κριθούν ως υπεράριθμοι, χαρακτηρίζονται υπεράριθμοι αυτοί που συγκεντρώνουν το μεγαλύτερο αριθμό μονάδων μετάθεσης και τοποθετούνται κατά απόλυτη προτεραιότητα με βάση τις δηλώσεις προτίμησής τους.

Στην περίπτωση που δεν υπάρχουν δηλώσεις θετικής υπεραριθμίας στη σχολική τους μονάδα, με ευθύνη της υπηρεσίας και με βάση το Π.Δ.50/96 όπως τροποποιήθηκε ή συμπληρώθηκε από το Π.Δ.100/97, θα κριθούν ως λειτουργικά υπεράριθμοι, κατά σειρά, οι τελευταίοι τοποθετηθέντες εκπαιδευτικοί.

Οι λειτουργικά υπεράριθμοι εκπαιδευτικοί διατηρούν την οργανική τους θέση.

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μπορούν να συμβουλευτούν τους συνημμένους πίνακες με τα λειτουργικά κενά.

Οι εκπαιδευτικοί παρακαλούνται να κατεβάσουν και να συμπληρώσουν το συνημμένο Έντυπο Θετικής Δήλωσης Λειτουργικής Υπεραριθμίας και να το αποστείλουν αποκλειστικά και μόνο στο tpdipevath@gmail.com  μέχρι αύριο Τρίτη 11-8-2020 και ώρα 13:00 π.μ.

Πίνακες - Έντυπα:

1. Πίνακας Σχολικών Μονάδων με Λειτουργικές Υπεραριθμίες ΠΕ70  ( Πίνακας 1 )
  2. Πίνακας με λειτουργικά κενά ΠΕ70 ( Πίνακας 2 )
  3. Πίνακας Σχολικών Μονάδων με Λειτουργικές Υπεραριθμίες ΠΕ60  ( Πίνακας 3 )
  4. Πίνακας με λειτουργικά κενά ΠΕ60 ( Πίνακας 4 )
  5. Πίνακας Σχολικών Μονάδων με Λειτουργικές Υπεραριθμίες ΠΕ06  ( Πίνακας 5 )
  6. Πίνακας με λειτουργικά κενά ΠΕ06 ( Πίνακας 6 )
  7. Πίνακας Σχολικών Μονάδων με Λειτουργικές Υπεραριθμίες ΠΕ11  ( Πίνακας 7 )
  8. Πίνακας με λειτουργικά κενά ΠΕ11 ( Πίνακας 8 )
  9. Πίνακας Σχολικών Μονάδων με Λειτουργικές Υπεραριθμίες ΠΕ79.01  ( Πίνακας 9 )
  10. Πίνακας με λειτουργικά κενά ΠΕ79.01 ( Πίνακας 10 )
  1. Έντυπο  Θετικής  Δήλωσης Λειτουργικής  Υπεραριθμίας