Διαβίβαση ενημερωτικού υλικού

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 14 Σεπτεμβρίου 2020

Σας κοινοποιούμε:

• το «Μνημόνιο Ενεργειών για τη Διαχείριση του Σεισμικού Κινδύνου σε Σχολική Μονάδα» του Οργανισμού Αντισεισμικού Σχεδιασμού και Προστασίας. Το μνημόνιο έχει αναρτηθεί και στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://www.oasp.gr/userfiles/OASP_SXEDIO_MNHMONIOU_ENERGEION_2019-2020%20(1).pdf.
  • τις δύο νέες αφίσες με θέμα: «Σεισμός και Προστασία στον Εργασιακό Χώρο» και «Σεισμός και Προστασία στον Εργασιακό Χώρο σε περίπτωση Πανδημίας». Παρακαλούμε να ενημερώσετε την εκπαιδευτική κοινότητα για τα μέτρα πρόληψης, ετοιμότητας και απόκρισης σε περίπτωση σεισμού και ιδιαίτερα σε περίπτωση πανδημίας.

Συνημμένα: